Emilia Łopińska

Nazywam się Emilia Łopińska, jestem byłą zawodniczką łyżwiarstwa figurowego. Na łyżwy pierwszy raz weszłam mając trzy latka. Jako najmłodsza uczestniczka zajęć stawiałam swoje pierwsze kroki pod okiem trenerów. Mając sześć lat rozpoczęłam treningi łyżwiarstwa figurowego w klubie RKS Marymont Warszawa. W drugim sezonie jazdy zdobyłam tytuł Mistrzyni Polski. W kolejnych latach zajmowałam miejsca medalowe w Polsce oraz Europie podczas zawodów Klubowych Pucharów Europy (Czechy, Węgry, Austria, Słowenia, Francja, Włochy).  Brałam udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata juniorów w łyżwiarstwie synchronicznym zdobywając z grupą z Gdańska 14 miejsce.

WYSTĘPY I REWIE

Po zakończeniu uprawiania łyżwiarstwa rozpoczęłam występy w pokazach, rewiach i cyrkach na lodzie. W roku 2007-2008 uczestniczyłam w programie „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” występując w grupie łyżwiarskiej. Kolejne pokazy to: „ Water Festiwal” – Dubaj, show na lodzie „ Brodway on Ice” – Hiszpania, pokazy podczas targów turystycznych – Stambuł,  występy w cyrku   „ Alegria” – Hiszpania, „Ice show – Via Port Marina” – Turcja, występy w cyrku „ Georget Family” – Francja,  pokazy na rolkach z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej – Katar, Doha, występy rolkarskie  – Dubaj ( Town Square  Dubai, Burj Khalifa ).

PRACA TRENERSKA

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne ( studia magisterskie). Odbyłam kurs instruktorski i rozpoczęłam pracę w warszawskich szkółkach. Przez kilka lat brałam udział w akcji „ Zima w mieście” ucząc dzieci i młodzież podstaw jazdy. Współpracowałam ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Michałowicach będąc instruktorem łyżwiarstwa. W sezonie 2018/2019 byłam trenerem klubu Libella Lublin. Organizowałam i prowadziłam liczne obozy sportowe dla dzieci i młodzieży.

HOKEJ NA LODZIE

Kolejną moją pasją jest hokej na lodzie. W 2007 roku brałam udział w pierwszych Mistrzostwach Polski w hokeju kobiet, dostając nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu. Uczestniczyłam też w różnych turniejach oraz Mazowieckiej Lidze Hokeja. Grając na pozycji bramkarza w męskiej drużynie Legion Warszawa, otrzymywałam wyróżnienia dla najlepszego bramkarza turnieju.

ICE CROSS DOWNHILL

Ice cross jest to ekstremalny sport polegający na zjazdach na łyżwach po lodowym torze z przeszkodami. Zawodnicy ścigają się czwórkami. Odbywają się cztery edycje Mistrzostw Świata, a głównym sponsorem jest Red Bull, stąd nazwa zawodów Red Bull Crashed Ice. Jest to bardzo widowiskowa dyscyplina, dlatego impreza przyciąga tłumy ludzi, nawet do 150 tysięcy osób. W sezonie 2016/2017 startowałam w trzech edycjach Mistrzostw Świata. Zawody odbywały się we Francji, Finlandii i Kanadzie. Jestem pierwszą Polką, która wystartowała w tego rodzaju imprezie. W światowym rankingu kobiet zakończyłam rywalizację na 22 miejscu.

WAKEBOARD

Wakebord polega na płynięciu na desce za motorówką lub na specjalnym wyciągu i wykonywaniu różnych ewolucji ( tricków ).  Przez lata startowałam w obu konkurencjach. Zdobywając łącznie 8 tytułów Mistrzyni Polski z rzędu, zwyciężając w Pucharach Polski i zawodach z cyklu Grand Prix. Będąc zawodniczką Kadry Polski zajęłam 8 miejsce podczas Mistrzostw Europy i Afryki w Szwecji i 9 na Mistrzostwach Europy i Afryki w Ostródzie. Łącznie wygrałam ponad 40 imprez.

Zobacz również