CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy rodzic może być obecny podczas zajęć?

Rodzice mogą obserwować swoje pociechy z za bandy. Nie ma możliwości wejścia na lód w butach. Zapraszamy jednak do wspólnej jazdy. Równolegle prowadzimy lekcje dla rodziców w grupach dla dorosłych.

Czy w zajęciach mogą brać udział osoby, które jeszcze nigdy nie jeździły.

Na zajęcia grupowe mogą przyjść osoby „ od zera”. Zostaną one przydzielone do grupy początkującej. Proponujemy też zapisanie się pierwszy raz na jedne zajęcia indywidualne. Trener szczegółowo przedstawi i nauczy wszystkich ważnych elementów. Po takiej lekcji będzie można już bez przeszkód dołączyć do grupy.

Jak ubrać dziecko na zajęcia?

Jeździmy na odkrytym lodowisku, więc ubieramy dziecko stosownie do panujących warunków atmosferycznych. Polecamy spodnie dresowe lub narciarskie, kurtkę nie krępującą ruchów, czapkę lub opaskę, na którą będzie można nałożyć kask. Obowiązkowo rękawiczki ( najlepiej zabrać drugą parę na zmianę).

Co wziąć na zajęcia?

Kask ( może być rolkarski, narciarski lub rowerowy), rękawiczki, opcjonalnie ochraniacze na kolana ( ubieramy pod spodnie lub ochraniacze siatkarskie na spodnie), wodę albo ciepły napój, szmatkę, chusteczkę do wytarcia łyżew.

Jakie są kryteria podziału na grupy?

W naszym systemie rezerwacji ActiveNow mamy następujący podział: dzieci 4-8 lat, dzieci 9- 14 lat, 15 lat i dorośli jazda rekreacyjna, łyżwiarstwo figurowe – podstawy, łyżwiarstwo figurowe – zaawansowane, hokej na lodzie dzieci 5 -14 lat. Dodatkowo już na lodzie dokonujemy kolejnego podziału ze względu na poziom zaawansowania.

Zajęcia z hokeja – kto może uczęszczać?

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 14 lat. Jedynym wymaganiem jest podstawowa umiejętność jazdy na łyżwach oraz hamowanie.

Czy potrzebny jest własny sprzęt, aby chodzić na treningi hokeja?

Nie jest potrzebny własny sprzęt. Zapewniamy kije, krążki/ piłeczki, istnieje możliwość wypożyczenia łyżew hokejowych. Należy zabrać ze sobą grube rękawice narciarskie, pięciopalczaste.

Czego dziecko nauczy się na zajęciach hokejowych?

Na początku treningu dzieci doskonalą jazdę bez kija lub z kijem. Następnie uczą się poprawnej postawy hokejowej, podań i przyjęć krążka, jazdy i prowadzenia krążka, strzałów na bramkę. Na koniec rozgrywają między sobą mecz.

Czy na miejscu można wypożyczyć łyżwy.

Jest możliwość wypożyczenia łyżew na miejscu. Prosimy o wcześniejszą informację.

Co w przypadku złej pogody?

Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą nam przeprowadzić zajęć ( deszcz, silny wiatr, bardzo niska temperatura) zajęcia zostają odwołane. Uczestnicy będą poinformowani możliwie jak najwcześniej. Przesuwamy je na inny termin. Jeśli uczestnikowi zostaną do wykorzystania właśnie te zajęcia, będzie można je odrobić lub nastąpi zwrot pieniędzy.

Jak mogę zapłacić za zajęcia?

Opłaty dokonujemy online przy zapisie na zajęcia. Istnieje też możliwość płatności gotówką na miejscu przed lekcją.

Czy honorowane są karty MultiSport?

Nie honorujemy kart MultiSport.

Czy mogę odwołać zajęcia?

Zajęcia można odwołać na 12h przed ich rozpoczęciem. Należy w systemie rezerwacji zaznaczyć nieobecność, a następnie zapisać się na inny termin w celu odrabiania.
W miesiącu można wykorzystać 1x odrabianie. Jeśli nie przyjdziemy na zajęcia lub odwołamy je na mniej niż 12h przed rozpoczęciem, lekcja przepadnie i nie będzie możliwość odrobienia.

Ile czasu wcześniej należy przyjść przed zajęciami?

Żeby spokojnie się przygotować rekomendujemy przyjść 15 – 20 minut przed lekcją.

Ile czasu potrzebuję ( lub moje dziecko), aby nauczyć się jeździć?

Jest to kwestia indywidualna i każdy przyswaja umiejętności w innym tempie. Po godzinie zajęć można już samodzielnie chodzić oraz utrzymywać równowagę. Do osiągnięcia poziomu swobodnej jazdy potrzeba kilkunastu godzin.

Mam dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Czy mogą razem się uczyć?

Podczas zajęć grupowych przydzielamy dzieci do grup, które odpowiadają ich poziomom oraz wiekowi. Jeśli chcą się uczyć razem istnieje taka możliwość podczas indywidualnych zajęć z instruktorem. W przypadku dużej rozbieżności poziomów, sugerujemy ich rozdzielenie.

Czy mogę uczyć się wspólnie z moim dzieckiem?

Jest to możliwe, ale tylko na zajęciach indywidualnych. Rekomendujemy jednak osobną lekcję ze względu na inną metodykę nauczania.
W czasie zajęć grupowych dziecko zostanie przydzielone do jednej grupy, a rodzic do grupy dla dorosłych
( z uwzględnieniem poziomu zaawansowania).

Co ile należy ostrzyć łyżwy?

Zależy jak często jeździmy, na jakim lodzie i jak dbamy o sprzęt. Przy regularnej jeździe, na dobrze utrzymanych lodowiskach musimy je ostrzyć co 1 – 2 miesiące, przy jeździe sporadycznej wystarczy 1 raz w sezonie.

Jakie łyżwy kupić dziecku?

Jeśli dziecko jeździ rekreacyjnie najlepiej kupić łyżwy regulowane, które starczą na kilka sezonów. Dochodzi jeszcze kwestia płozy. Figurowa z ząbkami z przodu, gdy dziecko będzie chciało wykonywać jakieś figury, podstawowe skoki, piruety lub hokejowa do zwykłej jazdy lub rekreacyjnej gry w hokeja. Jeżeli natomiast dziecko jest już zaawansowane, należy kupić typowe łyżwy figurowe lub hokejowe.
Przy kupnie zwracamy uwagę, aby but utrzymywał staw skokowy. Muszą być one dobrze dopasowane. Unikamy kupna łyżew za dużych „ na zapas”! Istotne jest również, aby noga nie wyginała się na boki. Łyżwy plastikowe nie nadają się do jazdy!
Rekomendujemy zakupy w sklepie Skatepro na Stegnach lub
ul. Zamienieckiej.

W jakim wieku dziecko może zacząć jeździć na łyżwach.

Zależne jest to od chęci i predyspozycji dziecka. Można spróbować już od 3 roku życia. Zapraszamy na lekcje indywidualne.

Chcę się umówić na innym lodowisku, czy jest to możliwe?

Istnieje możliwość zajęć indywidualnych lub dla zorganizowanej grupy w innych lokalizacjach. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy info@easyskate.pl lub telefoniczny +48 607 813 713

POROZMAWIAJ Z NAMI

Łyżwy, rolki, hokej?
Oferujemy wysokiej jakości zajęcia z rekreacyjnej jazdy na łyżwach, rolkach i gry w hokeja dla dzieci i dorosłych. Skontaktuj się z nami już teraz, aby dowiedzieć się więcej.