Hokej dla dzieci

15 grudnia, 2023
W poniższym artykule znajdziesz:
1. Wprowadzenie
2. Hokej dla dzieci – korzyści 
3. Podsumowanie

Hokej dla dzieci – dlaczego warto spróbować tej dyscypliny?

Hokej

Wiele osób słysząc o hokeju wyobraża sobie brutalny sport, który polega na przepychaniu się i bijatykach. Oczywiście te się czasami zdarzają, ale w przypadku treningów dla dzieci nie ma o nich mowy. Skupmy się na tym, co może dać nauka gry w hokeja.

Zaczniemy od tego, że jest to sport drużynowy. Na lodzie w jednej drużynie występuje 5 zawodników w polu plus bramkarz. Ogólnie drużyna może liczyć 20 – 30 graczy. W trakcie meczu najczęściej są 3 lub 4 piątki, które się zmieniają. Już sam fakt, że w klubie jest tak dużo dzieci powoduje, iż uczy ich to współdziałania i pracy w grupie. Istotne jest wykonanie zadania przez cały zespół, a nie tylko jednostkę.

Hokej dla dzieci – korzyści

Dzieci na treningach operują kijem oraz krążkiem, co świetnie rozwija koordynację wzrokowo – ruchową. Dodatkowo muszą jechać na łyżwach/rolkach, więc wykonują kilka czynności w jednym czasie. Są więc zmuszone pozostawać skoncentrowane, aby połączyć wszystkie ruchy.

Ciągła jazda powoduje, że z czasem nabiera się wytrzymałości. Ćwiczenia z krążkiem, technika jazdy, mecze, to wszystko sprawia, że nieświadomie najmłodsi mają coraz lepszą kondycję.

Starty, przyspieszenia na sygnał, zmiany kierunków jazdy, a także podania i strzały sprawiają, że zostaje rozwinięty refleks. Gracze muszą stale reagować na zmieniające się komendy trenera oraz sytuacje na lodowisku, czy boisku.

Systematyczny trening uczy wytrwałości, determinacji i pokory. Nie zawsze jest tak, że ćwiczenia będą wychodzić, a mecze skończą się zwycięstwem. Przyjdzie moment słabości, rozczarowania, zniechęcenia. Właśnie w takich chwilach kształtowany jest charakter dziecka. Musi ono doznawać tych mniej przyjemnych emocji, aby podnosić się po niepowodzeniach i stawać się jeszcze silniejszym.

Zarówno na treningach jak i w meczach uczy się poszanowania dla przeciwnika oraz zachowania zasady fair play. Najważniejsze jest to, aby każdy uczestnik czuł się częścią drużyny i był doceniany za swój wkład w jej rozwój i sukcesy.

Udana akcja, strzelenie bramki, asysta, czy wygrany mecz dają bardzo wiele radości i satysfakcji. Między innymi po to ciężko się trenuje.

Oprócz pozytywnych aspektów fizycznych należy jeszcze podkreślić, że hokej daje możliwość nawiązania nowych znajomości. Aktywne spędzanie czasu z rówieśnikami jest bardzo istotne dla rozwoju każdego dziecka. Zwłaszcza teraz, w dobie telefonów i komputerów.

Podsumowanie

Zastanawiasz się, czy to sport również dla dziewczynek? Zdecydowanie tak! W hokeja grają zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Jeśli zainteresowałeś się tematyką hokeja i chcesz, aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w tej dyscyplinie – przyjdź koniecznie na nasz trening! Zimą ćwiczymy na łyżwach, a w pozostałych porach roku na rolkach. Nie wymagamy posiadania sprzętu. Zapewniamy kije, piłeczki i krążki. Rolki, kask oraz ochraniacze można u nas wypożyczyć. Więcej informacji o zajęciach znajdziesz tutaj:  https://easyskate.pl/zajecia/#hokej

 

Zespół Easy Skate

 

 

 

Zobacz również

Adrian

Adrian na co dzień pracownik biurowy zajmujący się leasingam urządzeń, maszyn i samochodów. Po opuszczenia murów biura oddaje się całkowicie temu, co najbardziej kocha, czyli sportu. Od dziecka związany ze sportem. Od 2008 roku gra w hokeja na lodzie. Jest byłym zawodnikiem Warszawskiej Legii. Obecnie gra w drużynie amatorskiej Legion Warszawa. Oprócz hokeja i jazdy na rolkach, interesuje się i treningami crossfit, pływaniem, jazdą na rowerze, bieganiem, treningami siłowymi i wędrówkami górskimi.

Ala

Ala pierwszy raz weszła na łyżwy mając 4 lata. Przychodząc z rodzicami na lodowisko po swoją starszą siostrę Basię, sama chciała bardzo spróbować. Od tego czasu zimą ćwiczyła łyżwiarstwo, a latem rolkarstwo. W wolnych chwilach lubi rysować i oglądać filmy. W szkółce uczy najczęściej małe dzieci.

Natalia

Natalia zaczęła jeździć na rolkach i łyżwach jako nastolatka. Wielka pasja do obu sportów przerodziła się w chęć nauczania innych. Natalia jest studentką japonistyki. Amatorsko interesuje się behawiorystyką oraz szkoleniem psów, fotografią, a w wolnej chwili lubi przeczytać książkę lub zagrać w grę na komputerze.

Maciej

Maciej od 30 lat zapalony narciarz. Zawodnik koszykówki do 16 roku życia. Później grający amatorsko. Były trener doskonalenia jazdy samochodem z przednim napędem, gitarzysta amator. Po czterech latach nauki w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej. Entuzjasta sztuki filmowej, psychologii i literatury. Pasjonat jazdy na rolkach i łyżwach oraz gry w hokeja.

Basia

Basia założyła łyżwy po raz pierwszy mając 6 lat i od tamtej chwili stały się jej pasją. Trenowała również pływanie. Obecnie jest studentką dziennikarstwa. Na zajęciach zajmuje się głównie nauką najmłodszych.

Dominik

Dominik był jednym z pierwszy rolkarzy w Polsce. Trenował hokej na lodzie oraz na rolkach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął nauczanie dzieci i dorosłych. Interesuje się grami samochodowymi. Lubi spędzać też czas aktywnie. Głównym jego hobby jest jazda na rowerze, chodzenie po górach oraz pływanie na żaglówkach.

Małgosia

Małgosia na łyżwach jeździ od 8 rok życia. Pochodzi z Lublina i to właśnie tam zaczęła się jej przygoda. Jest to wielka pasja, którą chce dzielić z innymi. Dokłada wszelkich starań, aby jej uczniowie na treningach dobrze się bawili i szybko czynili postępy. Prywatnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako agentka nieruchomości.