Rolki dla dziecka – wybór

27 sierpnia, 2023
W poniższym artykule znajdziesz:
1. Wprowadzenie
2. Cena, a jakość
3. Jak mierzyć rolki
4. Gdzie kupić dobry sprzęt
5. Podsumowanie

Jazda na rolkach to bardzo popularny sport, który można uprawiać w różnych miejscach. Jest on stosunkowo prosty do opanowania przez co coraz więcej rodziców decyduje się na wybranie właśnie tej aktywności dla swojego dziecka. Pytanie, które pada najczęściej to: jakie rolki kupić i gdzie, na co zwrócić uwagę, czy powinny być większe, czy dopasowane do stopy, ile pieniędzy należy przeznaczyć na zakup? Pomożemy Wam rozwiać te wątpliwości.

Cena – ile musimy przeznaczyć pieniędzy na rolki dla dziecka?

Po pierwsze zastanówmy się ile chcemy przeznaczyć środków. Pamiętajmy, że będą potrzebne również kask i ochraniacze. Ceny dobrych dziecinnych rolek kształtują się od ok.300 zł do ok.700 zł. Oczywiście istnieje także możliwość kupna taniej w popularnych sklepach sportowych, ale bardzo często ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na początek można też kupić rolki używane. Taki but jednak nie ułoży się już odpowiednio do stopy. Trzeba uważać również na jakość kółek i łożysk, które mogą się nie kręcić w odpowiedni sposób. Jeśli fundusze  pozwalają, to sugerujemy kupować rolki nowe oraz dobrej jakości.

Mierzenie rolek

Po określeniu budżetu możemy przejść do mierzenia konkretnych modeli. Rolki dla dziecka będą najlepsze z 4 kółkami ustawionymi w jednej linii. Rolki dla dzieci mają taką zaletę, że są regulowane. Tak, więc kupując raz wystarczą na kilka sezonów. Warto zastanowić się nad zakupem lepszego sprzętu, który starczy na dłużej. Najbardziej istotnym aspektem w całym tym procesie jest odpowiedni dobór. But musi być dopasowany do stopy i nie może nigdzie uwierać. Staw skokowy powinien być sztywno utrzymywany przez rolkę. Niedopuszczalne jest, aby noga dziecka wyginała się na boki.

Gdzie kupić dobre rolki dla dziecka?

Najlepszym miejscem do zakupu rolek są specjalistyczne sklepy. Fachowcy doradzą, który model będzie się najbardziej nadawał dla dziecka oraz pomogą z doborem wielkości. Najlepsza opcja, to zabranie dziecka z nami do sklepu. Może się zdarzyć tak, że będzie trzeba mierzyć kilka modeli, aby dobrać ten odpowiedni. Pamiętajmy, aby przymiarki robić w skarpetkach, w których dziecko będzie potem jeździło. Nie powinny to być „stopki”, czy zbyt krótkie, ani grube skarpety.

Polecamy zaufany sklep Skatepro.pl https://sk8pro.pl/sklep/ który mieści się na Torze Stegny w Warszawie. Jest tam bardzo duży wybór. Rolki dla dziecka oraz dorosłego w rożnych modelach i kolorach. Do tego można dobrać od razu kask i ochraniacze, a po zakupach udać się na tor, aby przetestować nabyty sprzęt.

Jeśli zgłębiliście już temat doboru rolek, ale nie wiecie jak zacząć przygodę z jazdą, to odsyłam do naszego artykułu o podstawach jazdy na rolkach https://easyskate.pl/jazda-na-rolkach-od-czego-zaczac/

Macie jakieś pytania związane z kupnem i doborem sprzętu rolkarskiego dla dziecka lub dla siebie? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie podzielimy się naszą opinią i pomożemy w wyborze.

Zespół Easy Skate

 

#jazdanarolkach #naukajazdynarolkach #rolkidladziecka #rolkidladzieckawybór

 

Zobacz również

Adrian

Adrian na co dzień pracownik biurowy zajmujący się leasingam urządzeń, maszyn i samochodów. Po opuszczenia murów biura oddaje się całkowicie temu, co najbardziej kocha, czyli sportu. Od dziecka związany ze sportem. Od 2008 roku gra w hokeja na lodzie. Jest byłym zawodnikiem Warszawskiej Legii. Obecnie gra w drużynie amatorskiej Legion Warszawa. Oprócz hokeja i jazdy na rolkach, interesuje się i treningami crossfit, pływaniem, jazdą na rowerze, bieganiem, treningami siłowymi i wędrówkami górskimi.

Ala

Ala pierwszy raz weszła na łyżwy mając 4 lata. Przychodząc z rodzicami na lodowisko po swoją starszą siostrę Basię, sama chciała bardzo spróbować. Od tego czasu zimą ćwiczyła łyżwiarstwo, a latem rolkarstwo. W wolnych chwilach lubi rysować i oglądać filmy. W szkółce uczy najczęściej małe dzieci.

Natalia

Natalia zaczęła jeździć na rolkach i łyżwach jako nastolatka. Wielka pasja do obu sportów przerodziła się w chęć nauczania innych. Natalia jest studentką japonistyki. Amatorsko interesuje się behawiorystyką oraz szkoleniem psów, fotografią, a w wolnej chwili lubi przeczytać książkę lub zagrać w grę na komputerze.

Maciej

Maciej od 30 lat zapalony narciarz. Zawodnik koszykówki do 16 roku życia. Później grający amatorsko. Były trener doskonalenia jazdy samochodem z przednim napędem, gitarzysta amator. Po czterech latach nauki w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej. Entuzjasta sztuki filmowej, psychologii i literatury. Pasjonat jazdy na rolkach i łyżwach oraz gry w hokeja.

Basia

Basia założyła łyżwy po raz pierwszy mając 6 lat i od tamtej chwili stały się jej pasją. Trenowała również pływanie. Obecnie jest studentką dziennikarstwa. Na zajęciach zajmuje się głównie nauką najmłodszych.

Dominik

Dominik był jednym z pierwszy rolkarzy w Polsce. Trenował hokej na lodzie oraz na rolkach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął nauczanie dzieci i dorosłych. Interesuje się grami samochodowymi. Lubi spędzać też czas aktywnie. Głównym jego hobby jest jazda na rowerze, chodzenie po górach oraz pływanie na żaglówkach.

Małgosia

Małgosia na łyżwach jeździ od 8 rok życia. Pochodzi z Lublina i to właśnie tam zaczęła się jej przygoda. Jest to wielka pasja, którą chce dzielić z innymi. Dokłada wszelkich starań, aby jej uczniowie na treningach dobrze się bawili i szybko czynili postępy. Prywatnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako agentka nieruchomości.