Jazda na rolkach z dzieckiem

22 września, 2023
W poniższym artykule znajdziesz:
1. Wprowadzenie
2. Wiek
3. Wybór rolek i sprzęt ochronny
4. Wybór miejsca do jazdy
5. Nauka 
6. Podsumowanie

Jazda na rolkach z dzieckiem – na co zwrócić uwagę.

Przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią Ci zabranie dziecka na rolki lub wspólną z nim jazdę. Aktywnie spędzony czas może być świetną zabawą. Przy tym rozwija zdolności motoryczne, poczucia równowagi, koordynacji.

Jazda na rolkach z dzieckiem, a wiek

Na rolkach można zaczynać mając około 3 lata. Oczywiście zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji malucha. Z naszego doświadczenia wynika, że jeśli dziecko jest chętne, to należy dać mu szansę spróbować. Polecamy od razu udać się do szkółki, w której instruktor zaznajomi z zasad

Polecamy od razu udać się do szkółki, w której instruktor zaznajomi z zasadami bezpieczeństwa oraz nauczy podstaw. Dzieci starsze bez żadnych przeszkód mogą rozpoczynać przygodę z tym sportem.

 Wybór rolek i sprzęt ochronny

Gdy już ustalimy, że dziecko jest gotowe do nauki jazdy na rolkach, należy zadbać o odpowiedni sprzęt. Polecamy specjalistyczne sklepy, w których rolki są bardzo dobrej jakości i wytrzymają kilka sezonów jazdy. Plusem jest regulowany but, który „rośnie razem z nogą dziecka”. Nie będziemy się jednak tutaj rozpisywać, ponieważ jest na ten temat osobny artykuł, który znajdziesz tutaj: https://easyskate.pl/jakie-rolki-wybrac-dla-dziecka/

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas nauki jazdy na rolkach. Dlatego też, niezależnie od wieku, zawsze należy zapewnić odpowiedni sprzęt ochronny. Kask, ochraniacze na łokcie i kolana oraz ochraniacze na nadgarstki to niezbędne elementy, które znacznie zminimalizują ryzyko ewentualnych kontuzji podczas upadków. Pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu stanu i rozmiaru kasku oraz ochraniaczy.

Jazda na rolkach z dzieckiem, a wybór odpowiednich miejsc do jazdy

Podczas nauki jazdy na rolkach z dzieckiem, wybór odpowiednich miejsc ma kluczowe znaczenie. Wybierajmy spokojne i płaskie tereny, jak na przykład plac zabaw, park, boisko sportowe z asfaltową nawierzchnią, aby umożliwić dziecku naukę w bezpiecznym otoczeniu. Unikajmy miejsc z ruchem samochodowym i rowerowym. W Warszawie możemy polecić kilka takich miejsc: Tor Łyżwiarski Stegny – to świetne warunki do nauki. Cicho, bezpiecznie, dużo miejsca  i mało ludzi, a także idealnie płaska nawierzchnia.

Jazda na rolkach z dzieckiem i nauka

Nauka jazdy na rolkach może być wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Ważne jest, aby być cierpliwym i wspierać dziecko w tym procesie. Zachęcajmy je do próbowania, stawiania kolejnych kroków i celebrujmy nawet najmniejsze sukcesy. Pozytywny stosunek i entuzjazm rodzica są kluczem do budowania pewności siebie i chęci do nauki u dziecka.

Warto przemyśleć opcję wspólnej nauki z dzieckiem. Zamiast pozostawiać je samo sobie z instrukcjami oraz siebie próbującego/ej dawać rady, wybierz się z nim na lekcje. W czasie zajęć grupowych Twoje dziecko będzie z rówieśnikami doskonaliło swoje umiejętności oraz zawierało nowe znajomości. Ty zaś możesz jeździć w grupie dorosłych, w której to znajduje się większość rodziców. Istnieje też możliwość nauki indywidualnej, czyli tylko Ty i Twoja pociecha. Instruktor sprawnie i szybko nauczy Was podstaw, a z czasem nawet zaawansowanych elementów. Wspólna jazda na rolkach może być doskonałą okazją do spędzania czasu, nawiązywania więzi oraz wzajemnej motywacji.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do pokazania dziecku aktywności jaką są rolki, a także do wspólnej jazdy. Chwile spędzone razem, aktywnie i na powietrzu mogą być dla malucha bardzo cenne. Oczywiście dla Ciebie jako rodzica również. Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej nauki w naszej szkółce. Zapoznacie się z osobami podobnymi do Was, którym zależy na świadomym rozwoju siebie i dziecka.

Zespół Easy Skate

 

Zobacz również

Adrian

Adrian na co dzień pracownik biurowy zajmujący się leasingam urządzeń, maszyn i samochodów. Po opuszczenia murów biura oddaje się całkowicie temu, co najbardziej kocha, czyli sportu. Od dziecka związany ze sportem. Od 2008 roku gra w hokeja na lodzie. Jest byłym zawodnikiem Warszawskiej Legii. Obecnie gra w drużynie amatorskiej Legion Warszawa. Oprócz hokeja i jazdy na rolkach, interesuje się i treningami crossfit, pływaniem, jazdą na rowerze, bieganiem, treningami siłowymi i wędrówkami górskimi.

Ala

Ala pierwszy raz weszła na łyżwy mając 4 lata. Przychodząc z rodzicami na lodowisko po swoją starszą siostrę Basię, sama chciała bardzo spróbować. Od tego czasu zimą ćwiczyła łyżwiarstwo, a latem rolkarstwo. W wolnych chwilach lubi rysować i oglądać filmy. W szkółce uczy najczęściej małe dzieci.

Natalia

Natalia zaczęła jeździć na rolkach i łyżwach jako nastolatka. Wielka pasja do obu sportów przerodziła się w chęć nauczania innych. Natalia jest studentką japonistyki. Amatorsko interesuje się behawiorystyką oraz szkoleniem psów, fotografią, a w wolnej chwili lubi przeczytać książkę lub zagrać w grę na komputerze.

Maciej

Maciej od 30 lat zapalony narciarz. Zawodnik koszykówki do 16 roku życia. Później grający amatorsko. Były trener doskonalenia jazdy samochodem z przednim napędem, gitarzysta amator. Po czterech latach nauki w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej. Entuzjasta sztuki filmowej, psychologii i literatury. Pasjonat jazdy na rolkach i łyżwach oraz gry w hokeja.

Basia

Basia założyła łyżwy po raz pierwszy mając 6 lat i od tamtej chwili stały się jej pasją. Trenowała również pływanie. Obecnie jest studentką dziennikarstwa. Na zajęciach zajmuje się głównie nauką najmłodszych.

Dominik

Dominik był jednym z pierwszy rolkarzy w Polsce. Trenował hokej na lodzie oraz na rolkach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął nauczanie dzieci i dorosłych. Interesuje się grami samochodowymi. Lubi spędzać też czas aktywnie. Głównym jego hobby jest jazda na rowerze, chodzenie po górach oraz pływanie na żaglówkach.

Małgosia

Małgosia na łyżwach jeździ od 8 rok życia. Pochodzi z Lublina i to właśnie tam zaczęła się jej przygoda. Jest to wielka pasja, którą chce dzielić z innymi. Dokłada wszelkich starań, aby jej uczniowie na treningach dobrze się bawili i szybko czynili postępy. Prywatnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako agentka nieruchomości.