Łyżwy latem

20 sierpnia, 2024
W poniższym artykule znajdziesz:
1. Łyżwy latem – wprowadzenie
2. Jak działają całoroczne lodowiska
3. Gdzie na łyżwy w miesiącach letnich
4. Jakie są warunki na lodowisku w upalne dni
5. Podsumowanie

Łyżwy latem – czyli jak cieszyć się jazdą na łyżwach przez cały rok

Lodowisko latem? Czy to możliwe? Brzmi trochę dziwnie, ale jak najbardziej prawdziwie. Jednak wiele osób nie jest w stanie uwierzyć, że na łyżwach można jeździć również latem. Dla większości ludzi jazda na łyżwach kojarzy się jednoznacznie z zimą.

Całoroczne lodowiska: jak to działa?

Na zewnątrz upał, 30 stopni, a my idziemy pojeździć na łyżwach. Dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia i agregatom, które standardowo używane są w warunkach zimowych istnieje możliwość zamrożenia tafli również w tak wysokich temperaturach.

Mówimy tutaj oczywiście o pełnowymiarowych, krytych halach. Całoroczne otwarte lodowisko sprawia, że miłośnicy łyżwiarstwa figurowego, hokeja, czy curlingu mogą ćwiczyć nawet 10 miesięcy w roku. Sezon łyżwiarski nigdy jednak nie trwa okrągły rok. Jest to spowodowane tym, że każdy obiekt potrzebuje minimum 2 miesięcy przerwy na konserwację i ewentualne remonty.

Jazda na łyżwach latem – gdzie się wybrać?

 

 

Niestety w Polsce nie ma dużo obiektów, które dają możliwość jazdy w miesiącach letnich. Do tego są one bardzo oblegane. Korzystają z nich profesjonalni zawodnicy łyżwiarstwa figurowego, hokeja, short tracku, czy curlingu. Łyżwiarzom amatorom pozostaje zapisanie się na obóz łyżwiarski organizowany przez Szkółki.

W niektórych miastach są dostępne ślizgawki publiczne. Jednak ze względu na małe zainteresowanie tym sportem szerszego grona osób w ciepłe dni oraz duże ze strony klubów sportowych jest ich bardzo niewiele.

Jeśli nauka jazdy na łyżwach jest Twoją pasją i chcesz jeździć nie tylko zimą masz dwa wyjścia: znaleźć dostępny obiekt, który oferuje indywidualne wejścia lub zapisać się na obóz łyżwiarski dla amatorów. W tym drugim przypadku zapraszamy do nas www.easyskate.pl

Każdego roku zabieramy latem uczestników na lodowisko. Dzięki takiemu wyjazdowi można poczynić olbrzymie postępy, ponieważ godzin treningowych jest naprawdę sporo.

Tylko kilka miast w Polsce udostępnia obiekty, aby miłośnicy łyżew mogli podnosić swoje umiejętności. W zależności od sezonu otwarte lodowiska znajdziemy w takich miastach jak: Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Zgierz, Białystok, Giżycko, Krynica Górska, Sanok, Sosnowiec, Katowice, Nowy Targ, Bytom.

Łyżwy latem, a tafla lodowiska: jakie są warunki do jazdy?

Nie ma żadnej różnicy w jakości lodu między sezonem zimowym, a letnim. Dobrze przygotowana tafla jest w obu porach roku taka sama.

Na lodowisku panuje najczęściej temperatura w przedziale 8 – 13 stopni Celsjusza. Biorąc pod uwagę dwukrotnie lub trzykrotnie wyższą na zewnątrz, przebywanie na lodowisku jest bardzo przyjemne.

Należy jednak bardzo uważać w przypadku tak gwałtownych zmian temperatur. Wchodzą na lodowisko i wychodząc z niego łatwo jest się przeziębić. Niestety dość często się to zdarza. Wchodzenie w krótkim rękawku z zewnątrz na taki chłód nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego zawsze zalecamy ubranie wcześniej bluzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak należy ubrać się na trening łyżwiarski, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem ,, Jak ubrać się na łyżwy”  www.easyskate.pl

 

Podsumowanie

Nauka jazdy na łyżwach może trwać znacznie dłużej niż tylko w miesiącach zimowych. Teraz już wiecie, że jest to realne. Tak, łyżwy latem! Znasz miasta, w których są działające lodowiska oraz wiesz kto może na nich trenować.

My natomiast zapraszamy na zajęcia łyżwiarskie Szkółki Easy Skate w Warszawie w sezonie zimowym. Dla najmłodszych mamy również przygotowane półkolonie, intensywne kursy łyżwiarskie w czasie ferii oraz zimowy obóz łyżwiarski. Latem zabieramy Was na amatorski obóz łyżwiarski. Chcesz się dowiedzieć więcej? Śledź informacje na naszej stronie www.easyskate.pl

Do zobaczenia na lodowisku!

Zespół Easy Skate

Zobacz również

Adrian

Adrian na co dzień pracownik biurowy zajmujący się leasingam urządzeń, maszyn i samochodów. Po opuszczenia murów biura oddaje się całkowicie temu, co najbardziej kocha, czyli sportu. Od dziecka związany ze sportem. Od 2008 roku gra w hokeja na lodzie. Jest byłym zawodnikiem Warszawskiej Legii. Obecnie gra w drużynie amatorskiej Legion Warszawa. Oprócz hokeja i jazdy na rolkach, interesuje się i treningami crossfit, pływaniem, jazdą na rowerze, bieganiem, treningami siłowymi i wędrówkami górskimi.

Ala

Ala pierwszy raz weszła na łyżwy mając 4 lata. Przychodząc z rodzicami na lodowisko po swoją starszą siostrę Basię, sama chciała bardzo spróbować. Od tego czasu zimą ćwiczyła łyżwiarstwo, a latem rolkarstwo. W wolnych chwilach lubi rysować i oglądać filmy. W szkółce uczy najczęściej małe dzieci.

Natalia

Natalia zaczęła jeździć na rolkach i łyżwach jako nastolatka. Wielka pasja do obu sportów przerodziła się w chęć nauczania innych. Natalia jest studentką japonistyki. Amatorsko interesuje się behawiorystyką oraz szkoleniem psów, fotografią, a w wolnej chwili lubi przeczytać książkę lub zagrać w grę na komputerze.

Maciej

Maciej od 30 lat zapalony narciarz. Zawodnik koszykówki do 16 roku życia. Później grający amatorsko. Były trener doskonalenia jazdy samochodem z przednim napędem, gitarzysta amator. Po czterech latach nauki w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej. Entuzjasta sztuki filmowej, psychologii i literatury. Pasjonat jazdy na rolkach i łyżwach oraz gry w hokeja.

Basia

Basia założyła łyżwy po raz pierwszy mając 6 lat i od tamtej chwili stały się jej pasją. Trenowała również pływanie. Obecnie jest studentką dziennikarstwa. Na zajęciach zajmuje się głównie nauką najmłodszych.

Dominik

Dominik był jednym z pierwszy rolkarzy w Polsce. Trenował hokej na lodzie oraz na rolkach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął nauczanie dzieci i dorosłych. Interesuje się grami samochodowymi. Lubi spędzać też czas aktywnie. Głównym jego hobby jest jazda na rowerze, chodzenie po górach oraz pływanie na żaglówkach.

Małgosia

Małgosia na łyżwach jeździ od 8 rok życia. Pochodzi z Lublina i to właśnie tam zaczęła się jej przygoda. Jest to wielka pasja, którą chce dzielić z innymi. Dokłada wszelkich starań, aby jej uczniowie na treningach dobrze się bawili i szybko czynili postępy. Prywatnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako agentka nieruchomości.