Półkolonie łyżwiarskie i rolkarskie

16 listopada, 2023
W poniższym artykule znajdziesz:
1. Wprowadzenie
2. Korzyści z uczestnictwa w półkoloniach
3. Bezpieczeństwo uczestników
4. Czym się kierować przy wyborze półkolonii
5. Podsumowanie

Półkolonie łyżwiarskie i rolkarskie

Czym są półkolonie łyżwiarskie i rolkarskie?

Półkolonie letnie i zimowe organizowane są w czasie letnich wakacji oraz ferii zimowych. Polegają one na tym, że dzieci przychodzą rano na miejsce odbywania zajęć. Odbiór dzieci następuje popołudniu. Całodzienna opieka wychowawcy gwarantuje bezpieczeństwo i komfort psychiczny dla rodziców. Nie muszą się oni martwić o swoje pociechy, a raczej mogą być pewni, że czas wolny od szkoły zostanie wykorzystany w sposób aktywny. Codzienne zajęcia z jazdy na łyżwach lub rolkach z instruktorami i podziałem na grupy zaawansowania sprawiają, że uczestnicy bardzo szybko zdobywają nowe umiejętności łyżwiarskie oraz rolkarskie. Do tego w zależności od programu półkolonii są też inne sportowe aktywności: tenis ziemny, tenis stołowy, gimnastyka, akrobatyka, gry zespołowe, zajęcia ogólnorozwojowe.

Poza sportem dzieci mają też warsztaty tematyczne: kulinarne, plastyczne, czy fotograficzne. W wolnym czasie wychowawca organizuje gry i zabawy integracyjne oraz różne animacje. Nie może zabraknąć oczywiście posiłków. drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz woda i herbata. Harmonogram półkolonii jest tak ułożony, że różnorodne aktywności sportowe przeplatają się z innym zajęciami.

Półkolonia odbywa się w Ośrodku Stegny, w którym oprócz lodowiska złożonego z 400 metrowego toru oraz wewnętrznej pełnowymiarowej tafli jest też hala sportowa, korty tenisowe, czy sala, w której prowadzone są zajęcia pozasportowe i która jest miejscem odpoczynku oraz spożywania posiłków.

Półkolonie łyżwiarskie i rolkarskie – korzyści z uczestnictwa

Rozbudzanie zamiłowania do sportu przez różne zajęcia sportowe

Różnorodność zajęć na półkoloniach sprawia, ze dzieci mogą spróbować różnych sportów. Oczywiście największy nacisk kładziony jest na łyżwiarstwo i rolkarstwo. Dzięki codziennym treningom uczestnicy poznają kolejne elementy jazdy i techniki. Często zdarza się, że właśnie po takim turnusie dołączają do naszej szkółki na cykliczne zajęcia. Każdy turnus to pięć dni sportowej zabawy.

Chcemy pokazać, że w dobie telefonów i komputerów istnieje też coś takiego jak aktywność fizyczna. Dzięki niej można czerpać wiele radości i wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi cieszyć się z wyjścia na lodowisko, czy rolkowisko. Dodatkowo ruch sprzyja zdrowiu.

Rozwój umiejętności sportowych i kondycji fizycznej

Wszechstronny rozwój fizyczny jest bardzo ważnym aspektem, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Niestety jak pokazują badania coraz więcej ma nadwagę lub otyłość, problemy z kręgosłupem, czy brak odporności organizmu. Przyczyn jest wiele, a jedną z nich jest brak aktywności fizycznej. Uprawianie sportu, nawet rekreacyjnie sprzyja poprawie kondycji, lepszej koordynacji wzrokowo – ruchowej, poczuciu równowagi, zwiększeniu siły i wytrzymałości mięśni, czy gibkości. Do tego uprawianie sportu na świeżym powietrzu również ma bardzo duże znaczenie. Jazda na łyżwach i rolkach odbywa się na otwartym obiekcie.

Bezpieczeństwo uczestników. Doświadczeni instruktorzy i profesjonalna opieka

Bezpieczeństwo jest sprawą numer jeden jeśli chodzi o półkolonie. Należy pamiętać, że organizacja wypoczynku dla dzieci musi być zgłoszona do Kuratorium Oświaty oraz zatwierdzona przez nią. Wiele organizacji tego nie robi. Warto więc najpierw sprawdzić, czy wypoczynek znajduje się w bazie Kuratorium. Kolejnym aspektem są instruktorzy i wychowawcy. Często można spotkać osoby prowadzące dane zajęcia, które nie mają odpowiednich kwalifikacji do tego. Wychowawcami są 18 – 19 latkowie, którzy dopiero co zrobili kurs, nie mając jeszcze doświadczenia w sprawowaniu opieki. Naszym zdanie, to dobrze, iż młode osoby robią uprawnienia i są chętne do pracy. Nie powinny jednak być zostawiane same sobie, czy też same z dziećmi, a zdobywać doświadczenie przy starszych kolegach.

Jeśli chodzi o półkolonie w Easy Skate, to zarówno instruktorzy jak i wychowawcy mają wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Zajęcia sportowe prowadzone są przez byłych zawodników danej dyscypliny lub absolwentów AWF.

Uczestnicy jeżdżą na rolkach i łyżwach w kaskach i ochraniaczach. Jest to obowiązkowy punkt od którego nie ma wyjątków. Dzięki temu wiemy, że nawet w przypadku upadku są oni chronieni przed nieprzyjemnymi jego skutkami.

Jak wybrać odpowiednie półkolonie sportowe dla swojego dziecka?

Kluczowym aspektem są zainteresowania dziecka i jego chęci w nauce lub doskonaleniu danej dziedzinie. Następnie dochodzą możliwości logistyczne oraz oferta półkolonii. Plan dnia powinien być ułożony tak, aby najmłodsi mieli możliwość zdobywania nowych umiejętności, ale także zawierania znajomości i odpoczynku. Atrakcje dla dzieci powinny być dopasowane do wieku i możliwości, a bezpieczeństwo uczestników pozostawać na pierwszym miejscu.

Podsumowanie

Gwarantujemy sportowe wrażenia i atrakcje dla dzieci. Pięciodniowe turnusy sprawiają, że rozwijają się nowe przyjaźnie i umiejętności interpersonalne. Zapraszamy wszystkie dzieci na półkolonie letnie i zimowe. Wszystkie nasze zajęcia sportowe prowadzone są w interesujący sposób, a w czasie lekcji zostają wplatane elementy zabaw. Uczestnicy półkolonii mogą więc bawić się na łyżwach i rolkach, a przy okazji uczyć się nowych figur.

Zapraszamy do zapisu zarówno na zajęcia szkółki jak i na półkolonie https://easyskate.pl/

 

Zespół Easy Skate

Zobacz również

Adrian

Adrian na co dzień pracownik biurowy zajmujący się leasingam urządzeń, maszyn i samochodów. Po opuszczenia murów biura oddaje się całkowicie temu, co najbardziej kocha, czyli sportu. Od dziecka związany ze sportem. Od 2008 roku gra w hokeja na lodzie. Jest byłym zawodnikiem Warszawskiej Legii. Obecnie gra w drużynie amatorskiej Legion Warszawa. Oprócz hokeja i jazdy na rolkach, interesuje się i treningami crossfit, pływaniem, jazdą na rowerze, bieganiem, treningami siłowymi i wędrówkami górskimi.

Ala

Ala pierwszy raz weszła na łyżwy mając 4 lata. Przychodząc z rodzicami na lodowisko po swoją starszą siostrę Basię, sama chciała bardzo spróbować. Od tego czasu zimą ćwiczyła łyżwiarstwo, a latem rolkarstwo. W wolnych chwilach lubi rysować i oglądać filmy. W szkółce uczy najczęściej małe dzieci.

Natalia

Natalia zaczęła jeździć na rolkach i łyżwach jako nastolatka. Wielka pasja do obu sportów przerodziła się w chęć nauczania innych. Natalia jest studentką japonistyki. Amatorsko interesuje się behawiorystyką oraz szkoleniem psów, fotografią, a w wolnej chwili lubi przeczytać książkę lub zagrać w grę na komputerze.

Maciej

Maciej od 30 lat zapalony narciarz. Zawodnik koszykówki do 16 roku życia. Później grający amatorsko. Były trener doskonalenia jazdy samochodem z przednim napędem, gitarzysta amator. Po czterech latach nauki w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej. Entuzjasta sztuki filmowej, psychologii i literatury. Pasjonat jazdy na rolkach i łyżwach oraz gry w hokeja.

Basia

Basia założyła łyżwy po raz pierwszy mając 6 lat i od tamtej chwili stały się jej pasją. Trenowała również pływanie. Obecnie jest studentką dziennikarstwa. Na zajęciach zajmuje się głównie nauką najmłodszych.

Dominik

Dominik był jednym z pierwszy rolkarzy w Polsce. Trenował hokej na lodzie oraz na rolkach. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął nauczanie dzieci i dorosłych. Interesuje się grami samochodowymi. Lubi spędzać też czas aktywnie. Głównym jego hobby jest jazda na rowerze, chodzenie po górach oraz pływanie na żaglówkach.

Małgosia

Małgosia na łyżwach jeździ od 8 rok życia. Pochodzi z Lublina i to właśnie tam zaczęła się jej przygoda. Jest to wielka pasja, którą chce dzielić z innymi. Dokłada wszelkich starań, aby jej uczniowie na treningach dobrze się bawili i szybko czynili postępy. Prywatnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako agentka nieruchomości.