Hokej

POSTAW NA SKUTECZNY TRENING!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 do 14 roku życia, które opanowały podstawy jazdy na łyżwach. Zapraszamy chłopców i dziewczynki.

Żeby dołączyć do grupy hokejowej dziecko musi posiadać podstawową umiejętność jazdy oraz hamowania.

Jeżeli Twoje dziecko bardzo chce rozpocząć przygodę z hokejem, ale nie potrafi jeszcze jeździć lub wymaga doszkolenia, to proponujemy zapisać się na lekcje grupowe lub indywidualne z samej jazdy.

Treningi trwają 75 minut. Składają się z 4 część. Rozgrzewki bez łyżew,  technicznej jazdy z kijem, ćwiczeń z krążkiem/piłeczką, meczu i na koniec krótkiego rozciągania.

Na początku dzieci uczą się prawidłowej postawy ciała oraz trzymania kija. W kolejnym etapie dochodzi technika prowadzenia i kontroli  piłeczki/krążka, podań, przyjęć, strzałów. Na koniec dzieci mogą zastosować zdobyte umiejętności w meczu między sobą. 

Uczestnicy podzieleni są przez trenerów na grupy ze względu na poziom zaawansowania. Maksymalna ilość dzieci przypadająca na jednego prowadzącego to 10 osób.

Naszym celem oprócz nauki gry jest także kształtowanie u najmłodszych charakteru, umiejętności pracy zespołowej, wzajemnej pomocy, wytrwałości.

Prowadzący treningi, to byli zawodnicy, którzy po zakończeniu karier postanowili przekazywać wiedzę następnym pokoleniom.

Co należy zabrać? Strój sportowy ( najlepiej spodnie narciarskie), rękawiczki narciarskie pięciopalczaste, picie.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci wymagamy, aby jeździły w specjalnych kaskach z kratą. Do wypożyczania w sklepie Skatepro wewnątrz budynku na Stegnach.

Zapewniamy bezpłatnie kije i piłeczki/ krążki.  

Gdzie i kiedy:

Ćwiczymy na Torze Łyżwiarskim Stegny – ul. Inspektowa 1 Warszawa

Soboty 9:55 – 11:15

 

Zobacz również