Rolki

POSTAW NA SKUTECZNY TRENING!

Dla kogo są zajęcia:

dzieci w wieku 4-5 lat – dla najmłodszych zajęcia są prowadzone głównie poprzez zabawę. Dzieci zostają zaznajomione z bezpieczeństwem jazdy, prawidłowej postawy, prostych ćwiczeń. Warunkiem przystąpienia do grupy jest umiejętność samodzielnego utrzymania się na rolkach oraz wstawania. Jeśli dziecko nie jest jeszcze na takim etapie, to rozwiązaniem jest lekcja indywidualna. Trwa ona 30 minut lub godzinę, natomiast zajęcia grupowe 60 minut z przerwami na odpoczynek.

dzieci w wieku 6 – 8 lat oraz 9 lat i starsze początkujące – grupa składa się z dzieci, które poruszają się samodzielnie na rolkach, ale nie czują się jeszcze na nich pewnie. Wykonujemy tu proste ćwiczenie, pozwalające na swobodniejszą jazdę. Oczywiście jest też dużo zabaw, które pomagają w szybszej nauce.

– dzieci jeżdżące – to grupa dzieci, która jeździ już bez większych problemów, ale chce dalej rozwijać swoje umiejętności. Uczymy się takich elementów jak hamowanie, zmiana kierunków jazdy, jazda na jednej nodze, podskoki, jazda tyłem.

młodzież i dorośli początkujący – zajęcia te przeznaczone są dla osób, które  nigdy nie jeździły na rolkach lub potrafią się na nich utrzymać, ale czują się niepewnie. Uczymy tutaj, prawidłowej postawy, zasad bezpieczeństwa, utrzymywania równowagi i pierwszych kroków.

młodzież i dorośli jeżdżący – na tym poziomie zaawansowania rozwijamy umiejętności, aby nauczyć się poprawnie skręcać, jeździć tyłem, hamować różnymi stylami, omijać przeszkody, jeździć przekładanki.

Forma zajęć:

Grupowe

Nauka odbywa się w maksymalnie 8 osobowych grupach, dzięki czemu ćwiczący osiągają szybko umiejętności swobodnej jazdy na rolkach i opanowują nowe ćwiczenia. Instruktor oprócz uwag ogólnych do całej grupy koryguje błędy u poszczególnych osób.

W przypadku zajęć dla dzieci dodatkowo wprowadzone są gry i zabawy. Wszystkie ćwiczenia dostosowane są do możliwość uczestników. Jeśli więc Ty lub Twoje dziecko nieznacznie odbiegacie poziomem od reszty, zostaną Wam przydzielone inne zadania do wykonania.

Aby uczestniczyć w tej formie zajęć ćwiczący musi samodzielnie się poruszać oraz wstawać.

Indywidualne

Podczas takich szkoleń kursant jeździ sam z instruktorem, który dając do wykonania ćwiczenia, na bieżąco i za każdym razem koryguje błędy. Zajęcia te skierowane są do osób, które nie potrafią jeszcze samodzielnie utrzymać się na rolkach oraz dla tych, które preferują większą intensywność treningu.

Hokej na rolkach

Zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku między 5 – 13 lat na naukę gry w hokeja. Dzieci zdobędą umiejętności prowadzenia piłeczki, podań, strzałów na bramkę. Na koniec wykorzystają zdobytą technikę podczas meczu. Warunkiem przystąpienia jest podstawowa umiejętność jazdy oraz hamowania. Zapewniamy sprzęt.

Czas trwania wszystkich zajęć to 60 minut.

Gdzie i kiedy:

Ćwiczymy na Torze Łyżwiarskim Stegny

ul. Inspektowa 1 Warszawa

W przypadku lekcji indywidualnych istniej możliwość umówienia się w innym miejscu.

LODOWISKO STEGNY

ul. Inspektowa 1 Warszawa

Zobacz również